İçeriği sosyal hesaplarında paylaş

Afiş / Sağlık / YAŞAM

Favipiravir nedir? COVID-19 (Corona) Tedavisine Etkileri

Favipiravir nedir? COVID-19 (Corona) Tedavisine Etkileri

Favipiravir nedir?

Formül: C5H4FN3O2

Favipiravir nedir sorusu son günlerin en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. Favipiravir etken maddesi nedir? Çin Bilim ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde bulunan Biyoteknoloji Ulusal Merkezi Direktörü Zhang Xinmin tarafından yapılan açıklamada, Favipiravir isimli ilacın klinik araştırmalarda fayda sağladığının tespit edildiği duyurdu. Henüz konu ile ilgili resmi kurumlardan bir açıklama yapılmadı.

Favipiravir etken maddesi merak edilen konular arasında yerini aldı. Favipiravir içeren ilaçlar nasıl etki eder? Birçok RNA virüsüne karşı aktivite ile geliştirilen bir antiviral ilaç olduğu biliniyor. Çin hükümeti, Corona tedavisinde bu ilacın kullanılmasını tavsiye ediyor. Bildiğiniz üzere Wuhan’da Covid-19 pozitif olup, tedavi olan insan sayısı oranı yüksek düzeyde. Yetkililer tedavinin seyrinde bu ilacın olumlu etkileri olduğunu ifade etmekteler.

FAVİPİRAVİR NEDİR?

T-705, Avigan veya favilavir olarak da bilinen Favipiravir, Japonya’da tarafından birçok RNA virüsüne karşı aktivite ile geliştirilen bir antiviral ilaçtır. Şubat 2020’de Favipiravir Çin’de ortaya çıkan COVID-19 hastalığının deneysel tedavisi için inceleniyordu.

İçeriği sosyal hesaplarında paylaş

Çok bilmeye meraklı, az bilen insan. Kimliği belirsiz admin kişisi.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>