İçeriği sosyal hesaplarında paylaş

Cafe / Genel

Instagramda Butik Mağaza Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Instagramda Butik Mağaza Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Instagram üzerinde satışlar yapan Butik Instagram mağazalarına denk gelmişsinizdir. Genelde Tekstil, fabrikasyon yada el yapımı takı ve hediyelik eşyalar satarlar.  Pek çoğu havale / eft yoluyla ödeme alarak çalışır ancak bazıları var ki kredi kartı ile dahi ödeme alabilirler.  İşte bu Instagramda Butik Mağaza Açmak başlıklı yazımızda adım adım Instagram üzerinden satmak istediğiniz ürünleri nasıl oluşturabilirsiniz? Bu ürünleri online ödeme yöntemleri kullanarak,  kredi kartı ile ödeme imkanı sağlayarak nasıl satışa çıkarabilirsiniz? Hiç ücret dahi ödemeden kendi mağaza sayfanızı nasıl oluşturabilirsiniz? Uygun fiyatla kargo nasıl gönderebilirsiniz? Bunları konuşacağız.

SHOPIER İLE MAĞAZA OLUŞTURMAK

Öncelikle Shopier nedir bunu konulaşım. Bir zamanlar Paypal TR ‘nin bugün olduğu şeydir diyebiliriz. Shopier %100 yerli (Değer Teknoloji A.Ş.) sermayeli TÜBİTAK destekli bir online ödeme sistemidir. PAYPAL gibi çalışır. Shopier.com ‘a üye olup, Shopier’in sizden istediği evrakları doğrulayarak, ödeme alacağınız banka hesabını doğrulayak, ürünlerinizi oluşturarak ve bunları shopier üzerinden satarak kazanmaya başlayabiliyorsunuz.

HESAP AÇMAK VE ÜRÜN OLUŞTURMAK ÜCRETSİZ.. AMA…

Elbette Shopier de kazanmak için hizmet veren bir şirket. Haliyle sizden sattığınız her ürün için %2,99 yani %3 komisyon bir de bu yüzdenin üzerine +0,49 TL işlem ücreti alıyor. Şöyle özetlersek;

100 liralık bir ürün sattığınızda Shopier sizden 3 TL komisyon + 0,49 TL işlem ücreti, yani toplamda 3,49 TL alıyor.

UCUZ KARGO GÖNDERİM İMKANI

Shopier ‘in size sunduğu bir diğer avantaj çok uygun fiyatlarla Kargo gönderebilmenizdir. Shopier ‘in YURTİÇİ ve MNG Kargo şirketleri ile anlaşması var. Shopier satıcı kodunuzla birlikte bu kargo şirketlerinden kargolarınızı 3,5 TL + KDV ücretlerle gönderebiliyorsunuz. Ki bu fiyat çok güzel bir rakam. Onca emekle ürettiğiniz şeyleri, alıcılara gönderirken onlarca lira kargo ücreti ödeyerek, karınızı çok fazla azaltıyor ve belki de evinizde yapmayı hayal ettiğiniz işi, yapmaktan vazgeçiyordunuz. Ancak bu cazip fırsat ile artık aklınızdaki iş her ne ise, bu işe koyulabilirsiniz.

Ha bu arada belirtelim. Shopier sponsorumuz değildir. Bu içeriği yayınlamak için Shopier ‘den bir ücret almıyoruz. Aksine ben bir Shopier kullanıcısı olarak memnun kaldığım bu hizmetten, ihtiyacı olanların da faydalanmasını istiyorum. Bu yazıyı yazmakta ki maksadım da budur. Önerilerim işinize yararsa yorum alanında yapacağınız bir küçük teşekkür ziyadesiyle güzel bir ödül olacaktır benim için.

MOBİL UYGULAMA DESTEĞİ

Shopier ‘in mobil uygulamasını telefonunuza yükleyerek, gelen siparişler ile ilgili anlık olarak bilgilendiriliyorsunuz. Uygulama oldukça hafif ve hızlı bir şekilde çalışıyor. Android sürümünde herhangi bir problem göremedim. iOS için bir şey söyleyemeyeceğim. Kullananlar varsa yorum alanında uygulama ile ilgili düşüncelerini belirtebilirler.

SHOPIER INSTAGRAMDA NASIL KULLANIRIM?

Shopier ‘de ürünlerinizi oluşturduktan sonra Shopier size bir Mağaza Anasayfası verir. Bu mağaza ana sayfanızı Instagramdaki Butik Mağazanızın web adresi bölümüne bu adresi yazarak müşterilerinizin mağazanıza ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz.

Ürünlere Stok Kodu Tanımlamak

En sevdiğim yönü, ürünleri Kategorize edebildiğiniz gibi, ürünlerin her birine ayrıca stok kodu da tanımlayabiliyorsunuz. Böylelikle instagram hesabınızdan paylaştığınız bir ürünü stok kodu ile paylaşabiliyor, mağazanızda da aynı ürün kodlu ürünün kredi kartı ile satın alınabilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Daha önce hiç benzeri bir uygulama kullanmamış dahi olsanız Shopier i biraz kurcaladıktan sonra nasıl ürün ekleyebileceğinizi, fiyatlandırma, kargo seçenekleri belirleme, ürün fotoğrafı ve açıklaması nasıl ekleyebileceğinizi kolaylıkla çözüyorsunuz.

Peki Shopier Güvenilir mi?

Shopier adlı girişim daha önce de ifade ettiğim gibi Değer Teknoloji Anonim Şirketi tarafından kurulan ve Tübitak tarafından desteklenen bir uygulama. Tübitak bu projeye yerli bir sermayesi olduğu için destek veriyor. Bildiğiniz gibi geçmişte Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren Paypal, kapandıktan sonra internet kullanıcılarının internet üzerinden ödeme alma konusunda büyük bir açık meydana geldi. Shopier ‘in Tübitak tarafından desteklenmesi yabancı sermayeli şirketlerin değil yerli sermayenin kazanması içindir.

Günümüzde yüz binlerce kullanıcısı mevcuttur. Sizler için Ekşi Sözlük’e de Shopier için göz attım. Yapılan yorumlar genel olarak olumlu. Yalnızca işlem ücreti konusunda biraz daha uygun olabileceği ile ilgili eleştiriler mevcut. Bunun dışında, ödeme işlemleri ile ilgili herhangi bir problem kayıt altına alınmış değil.

Mağaza Sayfanız

Shopier ‘in sevdiğim bir diğer yönü , mağazanıza bir logo oluşturarak online mağazanızı özelleştirebiliyorsunuz. Ve mağazanıza eklediğiniz her ürünün içinde listelendiği bir de Mağaza Anasayfası veriyorlar. Dolayısıyla kendi mağazanıza ait bir web sayfanız olmuş oluyor. Zaten Instagram, Facebook vs. ağlar üzerinde de bu mağaza ana sayfa adresinizi web siteniz olarak paylaşıyorsunuz.

Hali Hazırdaki Web Sitenize Entegre Edilebiliyor

Diyelim zaten bir web siteniz var. Ve shopier ‘in size verdiği mağaza sayfasını kullanmak istemiyorsunuz. Hiç problem değil. Çünkü Shopier için yazılmış ekstra eklentiler aracılığı ile Shopier mağazanıza eklemiş olduğunuz ürünleri kendi web siteniz üzerinden de yayınlayabiliyorsunuz. Bu entegrasyonu yapmak çok az bir web tasarım bilgisi ile gerçekleştirilebiliyor. Eğer konu ile ilgili hiçbir fikriniz yoksa bir Freelancer bulup bu konuda destek almanız mümkün. Örnek olarak hemen şuraya bir Freelancer bırakıyorum Instagramda butik mağaza açmak konusunda da web sayfanıza entegre etmek konusunda da işinize yarayabilir. Freelancer: Design Studio

Destek Ekipleri İlgili

Bir diğer önemli konu, yaşayabileceğiniz herhangi bir teknik aksaklıkla ilgili kısa sürede destek alabiliyor olmanız. Shopier size etkili bir destek imkanı sağlıyor. Herhangi bir konuda problem yaşadığınızda firmaya ulaşıp sorununuzu dile getirip, sorunun giderilmesini sağlayabiliyorsunuz. Eee daha ne olsun? 🙂

İnstagramda butik mağaza açmak konusunda yorumlarınızı yazabilirsiniz. Shopier değil ise siz ne kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Shopier ‘in yönetim arayüzünü kullanırken takıldığınız bir yer mi var? Yazın cevaplayalım.

İçeriği sosyal hesaplarında paylaş

Çok bilmeye meraklı, az bilen insan. Kimliği belirsiz admin kişisi.

Yorum Yazın