İçeriği sosyal hesaplarında paylaş

EĞİTİM

Notepad++ ile Metin Karşılaştırma : Kod veya Yazı Karşılaştırma

Notepad++ ile Metin Karşılaştırma : Kod veya Yazı Karşılaştırma

Notepad++ ile Metin Karşılaştırma nasıl yapılabilir bu yazımızda size bunu anlatacağım. Notepad++ içerisinde normalde bir metin karşılaştırma eklentisi mevcut değil. Bunun için GitHub sağolsun bir eklenti geliştirmişler. Ancak Notepad++ içerisine adapte etmesi gerçekten çok can sıkıcı. Size hazır içerisine eklenti kurulmuş Notepad++ klasörünü sıkıştırıp aşağıda veriyoruz.

Notepad++ uygulaması eğer hali hazırda sisteminizde kurulu ise şayet indireceğiniz rar dosya içerisindeki dosyaları, bilgisayarınızdaki dosyaların üzerine kopyala/yapıştır yaparak var olan dosyalarla değiştirin. Eğer Notepad++ yüklü değilse program yüklemeden bu klasör içerisindeki notepad++ dosyasına tıklayarak programı çalıştırabilirsiniz.

Karşılaştırma Nasıl Yapılır?

Öncelikle Notepad++ programını çalıştırın. Ardından program açıldıktan sonra karşılaştırmak istediğiniz iki dosyayı sırasıyla açın. Notepad++ içerisinde sadece karşılaştıracağınız iki dosya açık olsun. Ardından yenisi ile karşılaştıracağınız eski dosyanızı CTRL+ALT+1 ile belirleyin. Belirledikten sonra CTRL+ALT+C kombinasyonu ile karşılaştırma yapın.

Her iki dosya yan yana açılarak. Birbirleri arasındaki farklılıklar size gösterilir.

Notepad++ ile Metin Karşılaştırma Eklentili Programı İndirmek İçin Tıkla

Rar Şifresi: www.cokbiliyosun.com

Notepad++ Metin Karşılaştırma ile ilgili sorularınızı yorum alanında belirtebilirsiniz. Notepad++  Metin Karşılaştırma dışında farklı bir metot kullanıyorsanız bunu bizlerle lütfen paylaşın.

 

 

İçeriği sosyal hesaplarında paylaş

Çok bilmeye meraklı, az bilen insan. Kimliği belirsiz admin kişisi.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>