İçeriği sosyal hesaplarında paylaş

Genel

Shantaram Filmi Çekildi mi?

Johnny Deep Shantaram Filmi

Bu yazımızda Shantaram filmi çekildi mi sorusuna yanıt bulacağız. Gregory David Roberts’in 2003 yılında piyasaya çıkan Shantaram kitabı, Avustralya’daki bir hapishaneden kaçıp Bombay şehrine gelerek burada kaçak hayatı yaşayan bir adam olan Lin’in hikayesini anlatıyor.  Roman dünya çapında 42 bölgede 39 dilde yayınlandı ve altı milyon kopya sattı.
Shantaram kitabı hakkında ayrıntılı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İlk film denemesi Warner Bros’dan

Peki Shantaram filmi çekildi mi? Daha önce bir film olarak Shantaram’ı çekme girisimleri oldu. İlk adım  Johnny Depp’den gelmişti. Ancak yapımcı, yönetmen, stüdyo ve yazar arasında anlaşmazlıklar sebebiyle bir türlü başlanamadı.Warner Bros’un yapımcılığında başlarda Russell Crowe’un  projeye ilgisinden sonra, Johnny Depp’in Amitabh Bachchan’ın karşısında rol alacağı kesinleşti. Hiç başlatılamamış olan projede  önce Peter Weir’in sonra Mira Nair’in  yönetmen koltuğuna oturacağı konuşuldu.

Johnny Depp’in yapımcılığında

Warner Bros, kitabın film haklarını 2004 yılında 2 milyon dolara 2015 yılına kadar almıştı. Bu süre bitince bu kez yapımcı olarak Johnny Depp ve aktör olarak Joel Edgerton, senarist Eric Roth ile Apple  arasında bir rekabet başladı. Sonunda Apple  Gregory David Roberts’in “ Shantaram ” adlı romanını drama dizisi olarak çekip yayınlama haklarına sahip oldu. Hatta romanın ikincisi “The Mountain Shadow” un haklarını da aldı.
Romanın bir film uyarlaması yukarıda değindiğimiz gibi  yıllardır çeşitli zamanlarda çeşitli yapımcılar, yönetmenler ve yıldızlar tarafından yapılmaya çalışılmış.

Apple TV+ dizisini çekiyor

Apple TV+ kitabı bir film değil de dizi uyarlaması olarak ekranlara getirmek için çalışmalara başladı  ve ilk 2 bölümü çekildi. Dizinin 10 bölüm senaryosu hazır dense de, Variety Singer  senaryoları tamamlamadığını bildirdi ve dizi çekimleri henüz yayınlanmadan belirsiz süreyle durduruldu. Kitabin bu dizi uyarlamasında ana karakter Lin’i Charlie Hunnam canlandırıyor. Çekimlerin geçtiğimiz günlerde  devam etmesi bekleniyordu ancak Apple, senaryonun Hindistan’daki muson sezonundan önce çekime hazır olmayacağını fark ettiğinde bu plan da iptal oldu. Genellikle Haziran’dan Ekim’e kadar süren muson mevsimi sebebiyle dizinin çekimlerinin ne zaman devam edeceği belirsizliğini koruyor. Fassbender -fronted Macbeth ve Assassin’s Creed’i yöneten Justin Kurzel, ilk iki bölümü yönetti ve toplamda beş bölümü yönetmesi için sözleşme imzaladı. Şu ana kadar çekilenlerden çok memnun oldunduğu ve gecikmenin ana kadroda herhangi bir sarsıntıya neden olmadığı da söylentiler arasında yer alıyor. Dileriz en kısa zamanda Shantharam dizisi izleyiciyle buluşur.

İçeriği sosyal hesaplarında paylaş

Her şeyi yazdı bir tek biyografisini yazamadı..

Yorum Yazın