İçeriği sosyal hesaplarında paylaş

EĞLENCE

Sosyal Medya Akımları Nasıl Ortaya Çıkıyor? Neden Hızla Viral Oluyor?

Sosyal Medya Akımları Nasıl Ortaya Çıkıyor? Neden Hızla Viral Oluyor?

Sosyal Medya Akımları , anlamsızlığın ve eğlencenin muazzam bir karışımı. Anlamsız diyoruz çünkü viral hale gelip hızla yayılan akımların çoğu, gerçekten çok anlamsız. Ancak işi eğlenceli hale getiren şey yine bu anlamsızlığın ta kendisi. Gündelik eylemlerin akım haline gelmesi mümkün değil çünkü bu eylemler zaten hayatlarımızın bir parçası bu sebeple insanlar gerçek ötesi veya akla mantığa aykırı olan şeyleri daha ilgi çekici buluyor ve bunlarla eğleniyor. Sosyal mesajlar veren akımlar da yok mu? Elbette var. Ancak dikkat ederseniz bu tip akımlar uzun soluklu olmuyor. Sesini duyurduktan sonra popülaritesi hızla düşüyor ve kısa bir süre sonra da tamamen ortalıktan kayboluyor.

Konuya dönersek, bu akımların tamamı ya dibine kadar eğlenceli ya dibine kadar saçma yada her ikisinin bir karışımı oluyor. Hemen her sosyal medya ağları kullanıcısı bir şekilde bu akımlara doğrudan veya dolaylı olarak mutlaka katılım sağlamıştır. İster bu akımların doğrudan içinde bulunarak ister bu akımlara ait öğeleri paylaşarak.

Bu akımlara, akım denmesinin sebebi bunlara kapılıp gitmemiz değil mi? İtiraf edelim bizi alıp beraberinden götüren günlerce akışına kendimizi bıraktığımız onlarca akım var. İşte bu yazıda da bu akımları konu alacağız.

Sosyal Medya Fenomeniyim, Orjinal İçerik Üretmeliyim!

Geniş kitlelere hitap eden bir Sosyal Medya fenomeni olmak hiç de kolay değil. Yüz binlerce takipçiye sahip olmak, büyük bir emeğin sonucu. Hiçbir sosyal medya fenomeni geldiği noktaya reklamlarla falan gelemez. Bu insanları fenomen haline getiren şey ürettikleri orjinal içerikler. Orjinal bir içeriğin paylaşılması ile yapacağı organik etkileşimleri bir reklam hizmeti ile elde etmek olanaksızdır.

YouTube, Twitter, Facebook, Instagram ve benzeri ağlarda önde gelen çok tanınan hesaplar, genelde bu tür akımların mimarları oluyorlar.

Yüksek takipçi sayısına sahip hesaplardan başlayan bu akımlar, paylaşıldıkça ilk yayıldığı platformun dışına çıkıp diğer sosyal medya ağlarında da hızla yayılarak domino etkisi yaratıyor. Bu görsel öğeler, yayıldıkça daha çok insan tarafından da benzerleri yapılıyor ve nur topu gibi bir viral içerik halini alıyor.

“Tüm Zamanların en çok viral hale gelen sosyal medya akımları” başlıklı yazımıza giderek, bu akımlarla ilgili eğlenceli örneklere göz atabilirsiniz

İçeriği sosyal hesaplarında paylaş

Çok bilmeye meraklı, az bilen insan. Kimliği belirsiz admin kişisi.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>